دانشکده پیراپزشکی

معرفی دانشکده

تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۰۶/۱۶ ۲۳:۵۱| تعداد بازدید: 2267

 

در سال 1392همزمان با ارتقا دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، مجوز دانشکده پیراپزشکی نیز از وزارت متبوع صادر گردیده است و از سال 1395، دانشکده پیراپزشکی یه صورت دانشکده مستقل شروع به فعالیت نمود. این دانشکده در حال حاضر در 4 رشته کارشناسی پیوسته، 1 رشته کارشناسی ناپیوسته و 1 رشته کاردانی دانشجو پذیرش نموده که اسامی آنها به شرح ذیل می باشد.

  • کارشناسی پیوسته علوم آزمایشگاهی
  • کارشناسی پیوسته هوشبری
  • کارشناسی پیوسته فناوری اطلاعات در سلامت
  • کارشناسی پیوسته رادیولوژی
  • کارشناسی ناپیوسته فوریت های پزشکی
  • کاردانی فوریتهای پزشکی.

از نظر امکانات کلاس های آموزشی، این دانشکده فاقد فضای فیزیکی مجزا می باشد.

 

چشم انداز (vision )

دانشکده پیراپزشکی از طریق بهره گیری از همکاری و حمایت کلیه اعضای هیأت علمی مجرب، کارکنان و دانشجویان با
 بهره گیری از فن آوریهای جدید، ایجاد فضای توام با خلاقیت و نوآوری، از طریق شفاف نمودن مشکلات و نیازهای آموزشی دانشکده طی 5 سال آینده جزو یکی از  دانشکده های برتر دانشگاه علوم پزشکی  استان باشد و زمینه تولید و انتقال دانش پیراپزشکی را در آینده ارتقاء بخشد.

 

ماموریت (Mission)

رسالت این دانشکده، تربیت نیروی انسانی متبحر، متخصص وکارآمد دررشته های مختلف موجود در دانشکده می باشد. تا بتوانند با آموزش پویا و فراهم نمودن بستری مناسب برای دانشجویان و کسب مهارتهای لازم، گرهی  ازمشکلات جامعه را حل نموده و قادر به انجام کارهای فنی لازم در جامعه باشند. یکی دیگر از رسالت های این دانشکده ارتقاء کیفی است که با ایجاد شرایط مطلوب یاددهی و یادگیری درحیطه علوم پزشکی و انجام فعالیت هایی از قبیل برنامه ریزی، راهنمایی و انجام پژوهش درآموزش، آموزش اعضاء هیأت علمی، توانمند سازی نیروی انسانی، افزایش انگیزه در فراگیران و مدرسین، استفاده بهینه از منابع و تجهیزات و تحول دربرنامه ریزی آموزشی که با ارزشیابی مستمر انجام می گیرد، تحقق خواهد یافت.